Зеленський підписав закон про «Дія City»

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Зеленський підписав закон про «Дія City»

Міністерство цифрової трансформації України / Facebook

Президент Володимир Зеленський підписав закон про «Дія City».

Про це повідомляє Офіс президента.

Законопроєкт дає змогу компаніям обрати систему оподаткування: або сплата податку на прибуток (18%), або сплата податку на виведений капітал (9%). Також існуватимуть спеціальні умови для звільнення від оподаткування.

Наймані працівники компаніями називатимуться гіг-працівниками, і вони працюватимуть за гіг-контрактами. Такі працівники сплачуватимуть знижений податок на дохід (5%), а також ЄСВ (22% від мінімальної зарплати в Україні) та військовий збір (1,5%). Водночас вони матимуть всі соціальні гарантії найманого працівника, зокрема оплачувані відпустки та лікарняні.

У документі вказано, що відповідний режим у «Дія City» встановлюється на необмежений термін, але не менше ніж 25 років з дня реєстрації першого резидента. «Загальні засади функціонування Дія City — свобода діяльності, невтручання, презумпція правомірності діяльності — поширюються не лише на резидентів «Дія City», а й на всі ІТ-компанії», — зазначили у Міністерстві цифрової трансформації.

Голова Мінцифри у власному Telegram-каналі опублікував інфографіку про те, як може працювати режим «Дія City».

  • 15 липня Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт про створення «Дія City». Резиденти «Дія City» матимуть пільговий режим оподаткування, який стимулюватиме розвиток IT-сфери.