Національна академія наук України повідомляє, що завершилась фаза спадання захворюваності на коронавірус. Попри все ще низький її рівень існує загроза виникнення «вибухових темпів» такого зростання — подібно до того, як це спостерігалось у деяких країнах світу з поширенням там штаму «Дельта».
Про це НАН України повідомила 20 липня у своєму огляді.
Стурбованість Академії викликає те, що за останній тиждень зросли одразу три ключові епідемічні показники:
- кількість позитивних ПЛР-тестів;
- кількість нових госпіталізацій;
- кількість нових зареєстрованих випадків хвороби.
При цьому число позитивних ПЛР-тестів — ймовірно, найоперативніший із них — за тиждень зросло одразу на 17%. Кількість госпіталізацій та нових випадків хвороби також зросли, але не так сильно — на 5% і 7,3% відповідно.
Національна академія наук відзначає, що хоча вибухового зростання не спостерігається в жодному регіоні, але темпи тижневого зростання збільшились в останні дні, тому ймовірність пришвидшення досить висока. Водночас за останні тижні незначно знизилось щоденне число смертей від коронавірусу.
Читайте також:
- Уже можна вакцинуватися від ковіду. Які вакцини є та де їх узяти? А це безпечно? А якщо я вже хворів? Відповідаємо на основні запитання (і закликаємо робити щеплення!)
- Україна провакцинувала від ковіду 6% населення. Інші країни більше? Деякі — так, але усім заважають антивакцинатори. Розповідаємо, як уряди вмовляють робити щеплення (платять гроші, розігрують Tesla або корів)
Зазначимо, що в Одеській і Тернопільській областях показник госпіталізацій хворих із коронавірусом перевищив норму. Станом на 20 липня в Одеській області показник становить 50,3% (норма не більше ніж 50%), а в Тернопільській — 88,9%.
- Уже цього тижня в Україні розгорнуть пʼятий, останній етап вакцинації від коронавірусу — будуть щеплювати всіх охочих. Запис у додатку «Дія» для цього не потрібен.
- МОЗ відкрив в Україні майже 200 центрів вакцинації від коронавірусу — ось список з адресами та графіком роботи.