Світовий конгрес українців призупинив членство нацменшини з Росії

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:
Світовий конгрес українців призупинив членство нацменшини з Росії

Світовий конгрес українців (UWC) призупинив членство всіх українських організацій та лідерів СКУ в Росії, щоби захистити українську національну меншину в Росії від репресій.

Про це повідомили у пресслужбі конгресу, посилаючись на рішення Ради директорів UWC від 10 липня.

Як зазначається, голосування провели на прохання організацій-членів конгресу і членів правління з Росії, яким загрожує кримінальна відповідальність за співпрацю з UWC після підписання президентом Росії Володимиром Путіним 28 червня закону № 230. Цей закон забороняє громадянам РФ брати участь у діяльності організацій, що вважаються «небажаними».

До того ж 1 липня Путін ухвалив поправки до Кримінального кодексу, згідно з якими росіянам, визнаним причетними до «небажаних» організацій, загрожує до 6 років позбавлення волі.

«Це ще один приклад грубого порушення Росією прав людини і продовження переслідувань української національної меншини, яка є найбільшою національною меншиною Росії. Світовий конгрес українців засуджує російське репресивне законодавство, метою якого є ізоляція та асиміляція українців у Росії», — заявив президент конгресу Павло Грод.

Він запевнив, що призупинити співпрацю з українськими організаціями в РФ «було дуже складним, але необхідним рішенням», і звинуватив Кремль у культурному геноциді українців у Росії.

Також Грод закликав міжнародну спільноту засудити такі дії Кремля та вжити конкретних кроків для захисту демократичних цінностей та прав людини.

«Повторюючи радянську практику, Путін закриває свою країну від зовнішнього світу. Він також відправляє мільйони українців, які мешкають у Росії, у примусову ізоляцію. У кращих традиціях сталінізму, за допомогою державної пропаганди він розпалює ненависть до українців. А після того, як Путін дав чітко зрозуміти, що справді вважає українців і росіян «одним народом», ідентифікувати себе українцем у Росії стало просто небезпечно», — додав президент СКУ.