Рада ухвалила закон про старт судової реформи з пропозиціями Зеленського

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Рада ухвалила закон про старт судової реформи з пропозиціями Зеленського

Верховна Рада України

Верховна Рада підтримала законопроєкт про старт роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) з урахуванням пропозицій президента Володимира Зеленського.

Про це пише пресслужба парламенту.

За відповідне рішення проголосували 305 нардепів. Документ не підтримали лише представники фракцій ОПзЖ і «Батьківщина».

Нардепи проголосували за всі пропозиції президента, таким чином надавши міжнародним експертам право вирішального голосу під час відбору кандидатів до ВККС.

  • 29 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 3711-д, який запускає судову реформу в Україні. Документ стосується відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
  • Він передбачає створення комісії для відбору 16 нових членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Це фактично кадрова агенція для суддів. Вона проводить конкурси з добору нових суддів і переатестовує чинних.
  • 8 липня Зеленський наклав вето на законопроєкт № 3711-д про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Усе через те, що в тексті опинилися дві взаємовиключні поправки: одна норма надає міжнародним експертам вирішальний голос у конкурсній комісії, а інша говорить про необхідні два голоси від українських експертів і два голоси від міжнародних.