Президент Росії Володимир Путін написав статтю, яка називається «Про історичну єдність росіян та українців». У ній він продовжує свої наративи про «зовнішнє управління Україною» та «громадянську війну на Донбасі».
Статтю опублікували на сайті Кремля 12 липня двома мовами — українською та російською.
Написати її він вирішив через свою ж заяву на «Прямій лінії». Тоді він згадав український законопроєкт про корінні народи і провів паралелі з мордвою, де кілька груп говорять різною мовою, але все одно «вважають себе єдиним народом».
У статті він пише про Давню Русь, одну православну віру, а також про те, що у другій половині XVIII століття, після війн з Османською імперією до складу Росії увійшов Крим, а також землі Причорномор’я, які отримали назву «Новоросія».
Також Путін намагається виправдати Валуєвський циркуляр та Емський указ, які фактично забороняли українську мову у культурній сфері і обмежили її лише побутовим вжитком. Але у президента Росії знайшлось зараз цьому пояснення: «Не збираюся нічого ідеалізувати. [...] Але тут важливим є історичний контекст. Ці рішення приймалися на тлі драматичних подій у Польщі, прагнення лідерів польського національного руху використати «українське питання» у своїх інтересах».
Читайте також:
- 105 років тому дві українські республіки об’єднались в одну державу, але її зруйнували суперечки та війна. Як УНР і ЗУНР здобули та втратили соборність (архівний матеріал)
- Велика історія Києва до Дня міста: боротьба УНР і більшовиків, перше метро і новий урядовий квартал, партійні інтриги і антирадянські протести — в архівних фото і матеріалах «Бабеля»
- 158 років тому народився творець ЗУНР Євген Петрушевич. Згадуємо, що говорили про нього сучасники — критики та соратники, від Володимира Винниченка до Костя Левицького
Окрім цього, Путін продовжує свої наративи про те, що Україну передали під «зовнішнє управління», «громадянську війну» на Донбасі, а також розповідає, що Росія багато чого зробила, щоб Україна відбулася як незалежна країна.
«Тим не менш, Росія, як і раніше, входить у трійку головних торгових партнерів України, а сотні тисяч українців приїжджають до нас на заробітки і зустрічають тут привітність і підтримку. Така ось виходить «країна-агресор», — заявив Путін.
Читайте також:
Що стосується війни на Донбасі, то президент держави-окупанта пише: «Проєкт «анти-Росія» відкинули мільйони мешканців України. Кримчани і севастопольці зробили свій історичний вибір. А люди на Південному Сході мирно намагалися відстояти свою позицію. Проте всіх їх, включно з дітьми, записали до сепаратистів і терористів. Стали погрожувати етнічними чистками і застосуванням військової сили. І мешканці Донецька, Луганська взялися за зброю, щоб захистити свій дім, мову, своє життя».
Читайте також:
- Україні доведеться жити поруч із Володимиром Путіним ще 16 років — і навіть довше. Ось як буде влаштована його влада за новою Конституцією РФ
- «Чи хоче Україна війни? — Ні. Чи готова вона до неї? — Так». Десять важливих тез із відеозвернення Володимира Зеленського до Володимира Путіна напередодні можливого масштабного вторгнення Росії
Зазначимо, що після заяви Путіна 30 червня про «єдиний народ» була реакція президента України Володимира Зеленського: «Давайте, нарешті, розставимо крапки над «i». Ми точно не один народ. Так, в нас є багато спільного. В нас спільна частина історії, памʼять, сусідство, родичі, загальна перемога над фашизмом і загальні трагедії».
- Президент Росії Володимир Путін під час прямої лінії не відповів на запитання про можливу зустріч з президентом України Володимиром Зеленським, мовляв, «Україна перебуває під зовнішнім впливом» і «всі питання вирішуються в Парижі та Вашингтоні».