Євросоюз розкрив статистику побічних ефектів після вакцинації

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Євросоюз розкрив статистику побічних ефектів після вакцинації

International Monetary Fund / Flickr

Європейське агентство лікарських засобів (EMA) опублікувало попередній звіт про побічні ефекти після вакцинації препаратами від коронавірусу, які схвалені у ЄС.

Відповідні дані навели у звіті від 9 липня.

Вакцини Comirnaty і Spikevax (виробництва Pfizer-BioNTech і Moderna) у вкрай рідкісних випадках можуть призвести до міокардиту (запалення серцевого мʼяза) і перикардиту (запалення зовнішньої оболонки серцевого мʼяза). Ці захворювання рекомендують внести в перелік побічних ефектів. Серед їхніх симптомів: задишка, прискорене серцебиття та біль у грудях.

Зазначимо, що в ЄС ввели 117 мільйонів доз вакцини Pfizer: у 145 людей виявили міокардит, у 138 — перикардит. Вакцину від Moderna вкололи близько 20 мільйонів разів і виявили по 19 випадків обох захворювань серця.

Однодозовий препарат Janssen від компанії Johnson & Johnson ЄС радить не колоти людям із синдромом капілярного витоку — коли плазма крові проникає у тканини через стінки судин. Це рідкісне захворювання виявили у трьох щеплених цим препаратом, двоє з них померли (станом на 21 червня 2021 року в усьому світі ввели понад 18 мільйонів доз вакцини Janssen).

Регулятор також порадив внести у список побічних ефектів від вакцини Vaxzevria компанії AstraZeneca синдром Гієна — Барре — це рідкісне аутоімунне захворювання, яке викликає запалення нервових закінчень і призводить до мʼязової слабкості, болів, оніміння та ускладнень при русі. При цьому медики не змогли ні підтвердити, ні спростувати звʼязок випадків синдрому з щепленням.

Даних щодо побічних ефектів від китайської вакцини CoronaVac, якою роблять щеплення в Україні, поки немає — ЄС її досі не затвердив.