У Північноатлантичному Альянсі повідомили, що наразі серед країн-членів немає консенсусу стосовно надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО.
Про це на конференції Democracy in Action розповів заступник генсека НАТО Мірча Джоане.
«НАТО — організація, яка ґрунтується на консенсусі. Щодо цього питання консенсусу поки немає», — підкреслив він.
Але Джоане зазначив, що члени НАТО під час саміту в червні випустять спеціальну заяву, у якій підтвердять відданість політиці «відкритих дверей» і прагнення України та Грузії стати членами Альянсу.
Заступник генсека пояснив, що Україні не варто засмучуватися, тому що свого часу схожа ситуація склалася й з Румунією, яку теж спочатку не хотіли приймати в НАТО.
«Спочатку не всі підтримували членство Румунії в НАТО. І був саміт у 1990-х, коли ми не отримали запрошення до НАТО, на яке сподівалися. Тоді ми мали велику проблему в комунікації з населенням з цього приводу. Але, як бачите, це змінилося — зараз я говорю з вами як представник НАТО», — розповів він.
- На початку травня президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів затвердити річну національну програму під егідою Комісії Україна — НАТО на 2021 рік. Програма потрібна, щоб виконати пріоритетні завдання щодо інтеграції України в НАТО.
- Зеленський вважає, що вступ України в НАТО завершить війну на Донбасі. У Росії, реагуючи на цю заяву, пригрозили масштабною ескалацією на Донбасі в разі вступу.
- Наприкінці травня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна та Грузія не братимуть участь у саміті Альянсу, який запланований на червень, оскільки цього разу формат із партнерами не передбачений.