Ексзаступниця міністра закордонних справ Зеркаль пішла з «Нафтогазу»

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Ексзаступниця міністра закордонних справ Зеркаль пішла з «Нафтогазу»

Мусієнко Владислав / POOL / УНІАН

Радниця голови правління НАК «Нафтогаз України» Лана Зеркаль пішла з держкомпанії після звільнення Андрія Коболєва і призначення головою компанії Юрія Вітренка.

Про це повідомляє «НВ Бізнес».

«Трудова книжка вже у мене на руках», — сказала Зеркаль. Вона прийшла в НАК у травні минулого року. Зеркаль очолила організацію роботи і супровід міжнародних арбітражів та іноземних судових і виконавчих справ «Нафтогазу» в суперечках з «Газпромом» й у справах проти Російської Федерації.

«Поточна ситуація щодо «Північного потоку—2» вкрай непроста. Багато років «Нафтогаз» обʼєднував усіх, хто був готовий відстоювати інтереси України в цьому питанні. Це дозволило отримати відстрочку запуску «Північного потоку — 2» більш ніж на рік і зберегло Україні майже $3 мільярди доходу від газотранспортної системи. Я щиро вірю, що зараз вікно можливостей для України ще не закрито. При обʼєднанні зусиль усіх міжнародних союзників і активному включенні президента Україна може певною мірою знизити свої потенційні втрати. Але для цього важлива активна і скоординована робота всіх, кому важлива незалежна Україна, яка розвивається європейським шляхом», — сказала Зеркаль.

  • Уряд 28 квітня звільнив главу «Нафтогазу» Андрія Коболєва та наглядову раду. До обрання нового складу правління його функції мав виконувати чинний склад, але він подав у відставку. Причиною відставки глави та наглядової ради «Нафтогазу» уряд назвав їхню незадовільну роботу. У 2020 році компанія не отримала прибутку, навпаки — зазнала збитків.
  • Новим керівником компанії терміном на один рік призначений Юрій Вітренко, який до цього виконував обовʼязки міністра енергетики.
  • Держдепартамент США, а також країни «Великої сімки» відреагували на звільнення Коболєва, наголосивши на необхідності поваги до корпоративного управління.