Понад чверть (27%) дорослих у Європейському Союзі навряд чи наважаться на вакцинацію від коронавірусу. Про це йдеться в дослідженні Європейського фонду поліпшення умов життя і праці (Eurofound).
Найвищою невпевненість щодо вакцинації була в Болгарії — 61% опитаних вказали, що дуже малоймовірно, що вони прищепляться. Найнижчим (менше ніж 10%) цей показник був у Данії, Мальті та Ірландії.
Заявлений намір пройти вакцинацію істотно відрізняється в усіх державах-членах ЄС, при цьому значний розрив спостерігається між сходом і заходом у всьому блоку. За винятком Австрії та Франції, намір пройти вакцинацію становить понад 60% у всіх західних державах-членах, причому у країнах Північної Європи і Середземноморʼя, а також у Данії та Ірландії цей показник вищий. Серед східних держав-членів цей показник значно нижчий і коливається в діапазоні від 59% у Румунії до 33% у Болгарії.
Читайте також:
У звіті наголошується, що люди в основній віковій групі (35—49 років) більш скептично ставляться до вакцин (29%), ніж з молодшої та старшої вікових груп (26 і 27% відповідно). Безробітні (39%), люди з тривалим захворюванням або інвалідністю (39%) і домогосподарки (33%) більш нерішуче ставляться до вакцинації, ніж працюючі (26%) та пенсіонери (23%). Найменш неприязними до вакцинації є студенти (13%).
Читайте також:
- Вакцини від коронавірусу на підході, а я вже перехворів. Чи варто мені робити щеплення? А гірше не буде? Може, краще покластися на свій імунітет? Ось що кажуть вчені
- Скільки зберігаються антитіла до коронавірусу? Вони захищають від повторного інфікування? Чи потрібна вакцина? Відповідаємо на головні питання про імунітет до коронавірусу
Зазначається, що великий вплив на сумніви щодо вакцинації має час, який люди проводять у соціальних мережах. Серед тих, хто використовує соцмережі як основне джерело новин, недовіра до вакцини становить 40%. Серед тих, хто використовує традиційні джерела новин (пресу, телебачення і радіо) як основне джерело інформації, частка скептиків вакцинації — 18%.
Говорячи про результати, старший менеджер з досліджень Eurofound Дафна Арендт розповіла про важливість чітко інформувати про ефективність і безпеку вакцин.
- З 15 червня у країнах Європейського Союзу діятимуть санітарні сертифікати, що містять інформацію про щеплення, результати ПЛР-тестів та інші дані для полегшення подорожей під час пандемії коронавірусу. Україна домовилася з Європейською комісією зробити сумісним український та європейський цифрові сертифікати про імунітет від COVID-19.