Американський оператор найбільшого в країні паливного трубопроводу Colonial Pipeline став жертвою хакерської атаки, яка 7 травня призвела до припинення всіх операцій.
Про це повідомляють Reuters, USA Today та Bloomberg.
Компанія поставляє близько 45% всього палива на Східному узбережжі США. В Colonial Pipeline заявили, що стали жертвою вірусу-шифрувальника (вимагача), який не тільки зупинив роботу труби, але і вплинув на деякі інформаційні системи. Їх вже перевели в оффлайн-режим, щоб обмежити загрозу.
Інцидент мав місце на тлі збільшення в США занепокоєння щодо вразливості її критичної інфраструктури.
Аналітики попередили, що тривала зупинка трубопроводу протягом тижня приведе до зростання цін на бензин майже по всій території країни. Крім цього, можуть бути проблеми із заправкою літаків у великих аеропортах.
Colonial Pipeline найняла компанію з кібербезпеки для розслідування і звернулася в федеральні відомства. Уряд США також оголосив про початок розслідування. Деякі конгресмени вже заявили, що хакери явно професіонали і працювали групою, можливо в інтересах іноземної держави.
- Влада США минулого року звинуватила російських хакерів у кібератаці на американські держустанови. 10 грудня 2020 року стало відомо, що невідомі хакери зламали мережу провідної компанії з кібербезпеки FireEye і викрали цифрові інструменти, за допомогою яких фахівці виявляли уразливості в системах захисту інших компаній і урядів.
- Американські ЗМІ повідомляли, що від атаки постраждали 50 організацій і відомств, серед яких Міноборони і Міненерго. Хакерам вдалося викрасти тисячі листів співробітників Держдепу США.
- У квітні в адміністрації президента прийшли до висновку, що за атакою стоїть Росія.