Сейм Латвії визнав геноцид вірмен в Османській імперії, прийнявши декларацію із засудженням дій турків в 1915—1923 роках.
Про це пише LETA.
У декларації сказано, що влада Османської імперії несе пряму відповідальність за депортацію, тортури і вбивства вірмен. Сейм засуджує ці злочини проти людяності.
Декларацію підготували 40 депутатів, а на дебатах депутат Європарламенту Роман Наудіньш закликав парламент Вірменії визнати геноцид латишів і окупацію країн Балтії, але підкреслив, що парламенти повинні уважно розглядати такі декларації, оскільки це має певні наслідки.
Реакція Туреччини
Міністерство закордонних справ Туреччини засудило рішення Латвії.
«Рішення, прийняте сьогодні парламентом Латвії про визнання подій 1915 року так званим геноцидом, є нікчемною спробою переписати історію з політичних мотивів. Відкидаємо і рішуче засуджуємо це провальне і незаконне рішення. Парламенти — це не майданчик для написання історії і висловлювання звинувачень», — сказано в заяві відомства.
- 12 грудня 2019 Сенат США одноголосно прийняв резолюцію про визнання вбивства 1,5 мільйона вірмен в Османській імперії в 1915—1923 роках геноцидом. Туреччина офіційно заперечує геноцид.
- 24 квітня 2021 року Джо Байден визнав геноцид вірмен. Туреччина пригрозила відповіддю і викликала в МЗС посла США.
- Україна офіційно не визнає геноцид вірмен, оскільки Вірменія не визнає Голодомор 1932—1933 років геноцидом українців. У найближчому майбутньому Вірменія навряд чи піде на такий крок через тісні звʼязки із Росією.