У Києві 6 травня відбулась перша зустріч президента України Володимира Зеленського та глави Державного департаменту США Ентоні Блінкена. Американська сторона вкотре наголосила на підтримці України у реформах та протидії Росії, українська сторона зазначила, що Штати збільшать свою військову і фінансову підтримку.
«Попри те, що це перша зустріч, відчуття, що вона не перша. Вражений, що команда зі США прекрасно орієнтується, знає, що у нас відбувається, знає всі деталі. Це великі плюси, хоча у деяких питаннях це мінуси. Вони прекрасно знають ситуацію на Донбасі. США підтримують нас і не тільки на словах», — заявив Зеленський і наголосив, що зустріч була змістовною.
За словами президента, США збільшать військову і фінансову підтримку України. Крім того, сторони обговорили питання безпеки в Чорноморському і Азовському регіонах.
Зеленський додав, що запросив Блінкена на «Кримську платформу» та заявив, що президент США Джо Байден вже отримав запрошення до України.
Читайте також:
Глава Держдепу своєю чергою подякував українській стороні за теплий прийом.
«Це мій перший візит, аби від імені президента Байдена сказати, як ми цінуємо дружбу та партнерство з Україною. Ми зараз на шляху відновлення та розбудови партнерства. Будемо підтримувати процвітаюче майбутнє України. [...] Президент Байден попросив мене відвідати Україну найближчим часом для того, щоб іще раз підтвердити нашу сильну відданість вашому суверенітету, територіальній цілісності та незалежності, а також підтвердити наше партнерство», — наголосив Блінкен.
Читайте також:
Він зазначив, що обговорювали газопровід «Північний потік — 2», реформи в Україні, її євроатлантичний напрямок, роботу з викорінення корупції, незалежність антикорупційних органів, реформи судової влади, Мінський процес, а також зміни у «Нафтогазі».
Читайте також:
- Росія перевіряє на міцність інститути морського права: вона стягує флот у Чорне море, туди ж ідуть кораблі Британії та США. Пояснює директор Українського інституту морського права і безпеки
- «Чи хоче Україна війни? — Ні. Чи готова вона до неї? — Так». Десять важливих тез із відеозвернення Володимира Зеленського до Володимира Путіна напередодні можливого масштабного вторгнення Росії
«Є багато різних інтересів, які виступають проти зусиль України у реформах та боротьби з корупцією. Наприклад, зовнішні — Росія, а внутрішні — це олігархи та потужні особи, які переслідують власні інтереси», — наголосив Блінкен.
Держсекретар наголосив, що на українському кордоні залишається концентрація російських сил — найбільша з 2014 року. Блінкен додав, що США «високо цінують», що Україна не піддається на російську провокацію.
Читайте також:
Нагадаємо, 13 квітня у Брюсселі відбулася зустріч глави українського МЗС Дмитра Кулеби із Блінкеном — це була перша зустріч України та Штатів на вищому рівні після перемоги Джо Байдена.
- 2 квітня відбулася перша телефонна розмова Зеленського і Байдена. Президент США підтримав територіальну цілісність і суверенітет України та запевнив, що Штати не залишать Україну без підтримки.
- США 15 квітня запровадили проти Росії нові санкції, що стосуються кібератаки на американські установи, анексії Криму та втручання у вибори. В МЗС Росії це назвали «деградацією двосторонніх відносин» і пригрозили розплатою.