Президент України Володимир Зеленський 3 травня у Варшаві підписав спільну декларацію про продовження діалогу та співпрацю держав із колегами з Польщі Анджеєм Дудою, Латвії — Егілсом Левітсом, Литви — Гітанасом Наусєдою та Естонії — Керсті Кальюлайд.
Про це повідомили в Офісі президента.
«Вважаємо, що для всіх нас солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для нашої спільної безпеки, є одним із наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, добробуту та стійкості. Керуючись цим переконанням, ми віддані продовженню діалогу та співпраці держав, які ми представляємо», — йдеться у декларації.
Як зазначається, підписання документа приурочене до 230-річчя ухвалення Конституції 3 травня — акта, що регулював правову систему в Речі Посполитій і мав історичне значення.
Також президенти висловили переконання, що успіх спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як і дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність.
«Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності. З розумінням і підтримкою ставимося до устремлінь усіх націй регіону, з якими наші народи поєднує спільна історична доля і які сьогодні прагнуть, як і ми, користуватися благами свободи й демократії, відважно вимагаючи поваги до своїх прав», — наголошується у документі.
- Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що вступ України в НАТО завершить війну на Донбасі. У Росії, реагуючи на цю заяву, пригрозили масштабною ескалацією на Донбасі в разі вступу.
- Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен 22 квітня заявив, що на найближчому саміті НАТО розглядатимуть питання надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ). Наступний саміт Альянсу запланований на 14 червня.