САП передала справу про хабар Ситнику та Холодницькому до суду

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
САП передала справу про хабар Ситнику та Холодницькому до суду

Facebook / Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Прокурори САП передали до суду обвинувальний акт у справі про спробу дати керівникам НАБУ та САП $6 млн хабаря за закриття кримінального провадження проти ексміністра екології Миколи Злочевського.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Серед обвинувачених перший заступник начальника управління податкової служби Києва Микола Ілляшенко, один із керівників групи компаній, афільованої зі Злочевським та колишній керівник одного з департаментів Фіскальної служби.

Про що йдеться?

Увечері 12 червня Національне антикорупційне бюро повідомило, що затримало «праву руку» одного з колишніх чиновників — чоловік пропонував директору НАБУ і керівнику САП хабар у $6 мільйонів за закриття справи.

На брифінгу директор НАБУ Артем Ситник і глава САП Назар Холодницький заявили, що хабар давали за закриття справи проти Миколи Злочевського. Вона стосувалася заволодіння коштами стабілізаційного кредиту НБУ, виданого Реал Банку. Компанія Burisma, президентом якої є Злочевський, заперечує його причетність до хабарів.

За даними слідства, посередником у справі про передачу хабаря в $6 мільйонів головам САП і НАБУ виступав перший заступник начальника управління Державної податкової служби в Києві Микола Ілляшенко. Він намагався передати хабар за закриття однієї зі справ щодо Злочевського. Голова Державної податкової служби Олексій Любченко на час проведення дисциплінарного провадження усунув Ілляшенка від виконання обовʼязків. Вищий антикорупційний суд заарештував Ілляшенка, йому призначили заставу у 84 мільйони гривень.

За юриста компанії Burisma Андрія Кічу, який фігурує у справі про передачу $6 млн хабаря керівникам САП і НАБУ, внесли 40,35 млн грн застави.

16 червня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід третій фігурантці справи про передачу $6 млн хабаря керівникам САП і НАБУ — арешт із можливістю внесення застави в розмірі 120 млн грн. 1 липня Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру Миколі Злочевському.