Розслідувачі з Bellingcat встановили росіян, причетних до тортур у донецькій катівні «Ізоляція»

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Розслідувачі з Bellingcat встановили росіян, причетних до тортур у донецькій катівні «Ізоляція»

Розслідувачі Bellingcat встановили особи трьох росіян, які причетні до тортур у вʼязниці «Ізоляція» — це концтабір «МДБ ДНР» на базі арт-платформи «Ізоляція» в Донецьку.

Про це повідомив журналіст, колишній бранець бойовиків Станіслав Асєєв у Facebook.

За його словами, всі троє причетні до жорстоких тортур, побоїв та принижень людської гідності.

«Однак тепер, маючи дані їхніх російських паспортів, можна офіційно предʼявляти претензії Російській Федерації за порушення законів і звичаїв ведення війни, що, сподіваюся, буде ініційовано найближчим часом як на ТКГ, так і нашим МЗС», — зазначив Асєєв й оприлюднив їхні дані:

  • Кривонос Юрій Сергійович, 29.12.1978 року народження, позивний «Товстий». Зазначається, що він зайняв місце Дениса Куликовського як куратора «Ізоляції».
  • Бутенко Володимир Володимирович, 17.05.1980 року, позивний «Бут» — «права рука Кривоноса, один із старших по зміні».
  • Єрьомічев Руслан Володимирович, 15.07.1979 року, позивний «Єрмак». Асєєв зазначив, що він — «головний любитель молодих дівчаток на «Ізоляції».

Всі троє народились у Донецькій області і мають російське громадянство.

Зазначимо, що на початку січня 2021 року журналісти повідомили про мережу вʼязниць у «ДНР» і назвали «Ізоляцію» концтабором. Офіційно його не існує, але насправді до нього потрапляють за політичними статтями, за переконання або проукраїнську позицію. На людей в «Ізоляції» чекають тортури, побиття, нічні побудки пʼяним персоналом, сексуальне насильство, хорове виконання гімну Росії, а також показові бійки між вʼязнями задля розваги керівництва. При цьому тортурам піддають людей і самі вʼязні, яким пообіцяли свободу або обмін.