Офіс генпрокурора: У злочинах на території катівні «Ізоляція» в Донецьку підозрюються 5 осіб

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Офіс генпрокурора: У злочинах на території катівні «Ізоляція» в Донецьку підозрюються 5 осіб

Geovien So / Pacific Press / LightRocket via Getty Images

Україна підозрює щонайменше п’ятьох осіб у справі про злочини у підпільній в’язниці «ДНР» на території арт-платформи «Ізоляція» в окупованому Донецьку.

Про це ефірі «Радіо Донбас. Реалії» розповів начальник управління Департаменту злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу генерального прокурора Андрій Лещенко.

«На цей час є 5 осіб, які вчинили ті чи інші злочини, але це не свідчить, що правоохоронні органи знають про злочин тільки цих п’яти осіб. Ні. В цілому їх близько 50. Найближчим часом, сподіваємося, що будуть певні процесуальні рішення у цій кримінальній справі. Але це вже вирішувати безпосередньо процесуальному керівнику в конкретному кримінальному провадженні, чи достатньо доказів на цей час, для того, щоб пред’явити звинувачення тій чи іншій людині», — пояснив Лещенко.

Він додав, що Україна зацікавлена в покаранні тих, хто скоїв злочини, в тому числі на окупованій території, як на національному, так і на міжнародному рівні. Щоправда, у міжнародних судових інстанціях інший підхід до доведення події злочину, сказав посадовець.

«Існує таке поняття «форма командної відповідальності, яка відсутня в нашому національному законодавстві. Що це означає? Якщо є людина, яка знає або дізналася потім, що стосовно полоненого або цивільного відбувалися якісь військові дії, але вона не припинила це чи не притягнула до відповідальності людей, які коїли ці злочини, то ця людина вважається співвиконавцем цього злочину. Це надає можливість Міжнародному кримінальному суду притягати до відповідальності людей, які фактично не коїли катувань, зґвалтувань чи вбивств, але знали про те, що такі події відбуваються на території, яка знаходиться під їхнім контролем чи їхньою відповідальністю», — зазначив Лещенко.

  • У понеділок стало відомо, що в мережі уперше у відкритому доступі зʼявилися фотографії з концтабору «МДБ ДНР» на базі арт-платформи «Ізоляція» в Донецьку.
  • У жовтні минулого року керівнику підпільної вʼязниці бойовиків «Ізоляція» заочно повідомили про підозру.
  • На початку січня 2021 року журналісти повідомили про мережу вʼязниць у «ДНР» і назвали «Ізоляцію» концтабором. Офіційно його не існує, але насправді до нього потрапляють за політичними статтями, за переконання або проукраїнську позицію. На людей в «Ізоляції» чекають тортури, побиття, нічні побудки пʼяним персоналом, сексуальне насильство, хорове виконання гімну Росії, а також показові бійки між вʼязнями для розваги керівництва. При цьому тортурам піддають людей і самі вʼязні, яким пообіцяли свободу або обмін.