Facebook скасує заборону австралійським ЗМІ та користувачам ділитися новинами. Цукерберг і влада досягли угоди

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Компанія Facebook і влада Австралії досягли угоди, що дозволяє відновити повноцінну роботу соцмережі в країні, в тому числі ділитися новинами. Про це повідомляє Reuters.

Австралійська влада погодилася внести чотири поправки в закон, що зобовʼязує Facebook, Google та інші платформи платити новинним сайтам за контент, який відображається у їхніх соцмережах. Угоду уклали після переговорів між головним казначеєм Австралії Джошем Фрайденбергом і главою Facebook Марком Цукербергом.

Поправки включатимуть і зміну обовʼязкового арбітражного механізму, який застосовуватимуть у випадку, якщо платформа не зможе домовитися з видавцем про справедливу плату за відображення контенту.

Віцепрезидент Facebook з питань співробітництва з новинними організаціями Кемпбелл Браун повідомив, що компанія відновить новинний контент з Австралії протягом декількох днів.

Нагадаємо, влада Австралії запропонувала закон про взаємини між цифровими платформами і ЗМІ, який, серед іншого, зобовʼяже Facebook і Google платити онлайн-ЗМІ за використання їх контенту.

Facebook після цього позбавила користувачів і ЗМІ з Австралії можливості ділитися місцевими та міжнародними новинами. Крім того, соцмережа заблокувала сторінки низки некомерційних організацій, департаментів охорони здоровʼя штатів Квінсленд і Південна Австралія, австралійської служби CNN тощо.