США введуть санкції проти лідерів військового перевороту у Мʼянмі

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
США введуть санкції проти лідерів військового перевороту у Мʼянмі

Gage Skidmore / Flickr

Президент США Джо Байден схвалив указ про введення санкцій стосовно лідерів військового перевороту у Мʼянмі. Ці заходи будуть зосереджені на воєначальниках, членах їхніх сімей та повʼязаних з ними підприємствах. Також робляться кроки, щоб заблокувати доступ військових до $1 мільярда державних коштів, що зберігаються в США.

Про це йдеться на сайті Білого дому.

Це перші санкції від Байдена на посаді президента (присягу він склав 20 січня).

Також Байден закликав скасувати переворот і звільнити цивільних лідерів, включно з Аун Сан Су Чжі і президентом Він Мʼїном.

«Ми також збираємося ввести суворий експортний контроль. І ми заморожуємо активи США, які приносять користь уряду Мʼянми, зберігаючи при цьому нашу підтримку сфери охорони здоровʼя, груп громадянського суспільства та інших сфер, які безпосередньо приносять користь жителям Бірми

Попередня назва Мʼянми. Вона має іноземне походження і всередині країни вважається непопулярною.
. [...] Ми будемо готові ввести додаткові заходи і продовжимо працювати з нашими міжнародними партнерами, щоб спонукати інші країни приєднатися до нас у цих зусиллях», — наголосив президент США.

Він сказав, що його адміністрація визначить перший раунд санкцій вже цього тижня, хоча деякі військові лідери Мʼянми вже були внесені в чорний список через насильство проти мусульман рохінджа

Рохінджа — мусульманський народ, який розмовляє мовою, близькою до бенгальської, і компактно проживає у штаті Ракхайн (Аракан). У 2017 році сепаратисти з «Армії порятунку Аракан рохінджа» напали на кілька поліцейських відділків Мʼянми. Армія країни відповіла на це репресіями — на думку міжнародної спільноти та правозахисників, неспівмірно жорстокими. Кілька сотень тисяч рохінджа тікали в сусідню Бангладеш. 
.

BBC уточнює, що санкції вирішили запровадити після того, як у столиці Найпʼїдо вистрілили жінці в голову. Поліція для розгону акцій використовує водомети, гумові кулі і бойові патрони.

  • 1 лютого 2021 року в Мʼянмі стався військовий переворот. Владу в країні взяла армія і генерал Мін Аун Хлайн. Військові виступили проти голови уряду Аун Сан Су Чжі, партія якої перемогла на виборах у листопаді 2020 року. Військові затримали членів уряду, ввели військовий режим та заблокували соцмережі. В країні почалися протести, а США і ООН вимагають звільнити уряд.
  • Мʼянма — це країна з 54-мільйонним населенням, що межує з Бангладеш, Індією, Китаєм, Таїландом і Лаосом. З 1962 по 2011 рік нею прямо чи опосередковано керував репресивний військовий уряд, що викликало міжнародний осуд та запровадження санкцій.