У Мексиканській затоці у 2019 році викинувся кит завдовжки 11,5 метра, тепер учені стверджують, що це абсолютно новий вид — Райса. Зараз тварин цього виду налічується менше 100 особин, тому їх одразу записали у вимираючі.
Про це повідомляє The Guardian.
Полосатики Брайда — група вусатих китів, які зустрічаються у тропічних водах всіх трьох основних океанських басейнів. Сьогодні визнаний єдиний вид — Balaenoptera edeni Anderson, що має два підвиди: кит Едена і кит Брайда. Тепер команда вчених з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) виділила як самостійний вид ще одну з груп полосатиків.
Учені розповіли, що кити Райса можуть вирости майже до 13 метрів і важити 30 тонн. Також у них є бічні гребені біля верхньої щелепи — як й у найближчих родичів. При цьому будова черепа у цих китів помітно відрізняється — це головна особливість нового виду. Про тривалість їхнього життя поки відомо небагато — спостерегати за цим видом почалися недавно. Але близькоспоріднені види досягають статевої зрілості в девʼять років і можуть жити близько 60 років.
Управління додає, що ареал проживання китів у Мексиканській затоці робить їх особливо вразливими до розливів нафти, зіткнень із судами, а також до дій розвідки та видобутку енергії.
- У США у штаті Північна Кароліна працівники парку виловили в озері Оук-Гроув золоту рибку, яка важить 4 кг і має довжину 38 см.
- Неподалік столиці Таїланду Бангкока знайшли скелет кита, що майже ідеально зберігся. Вважається, що кістки належать 12-метровому киту Брайда. Імовірний вік скелета становить 3—5 тисяч років.