СБУ викрила мережу агентів ФСБ з колишніх українських військових. Вони вербували посадовців ЗСУ та готували диверсії

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Контррозвідники Служби безпеки України викрили агентурную мережу ФСБ Росії, яка складалася з колишніх українських військових розвідників і діяла в Київській, Одеській, Миколаївській, Житомирській та Чернігівській областях.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Агентурна мережа займалася збором даних, вербувала посадовців Збройних сил України, готувала диверсії та допомогала бойовим групам з окупованих територій (проникати вглиб України), а також повідомляла Росії про пересування військових підрозділів. Мережу курирували кадрові співробітники ФСБ Вадим Даутов і Денис Собко.

Telegram / СБУ

Агенти відстежували діяльність українського Головного управління розвідки Міноборони, Сил спеціальних операцій, штабу Військово-морських сил, 73-го Морського центру спеціальних операцій ЗСУ тощо. «Серед обʼєктів посягань — бойові літаки Збройних сил на аеродромі «Кульбакіно», — додали в СБУ.

Затриманий агент з позивним «Лідер» розповів, що отримав завдання викрасти одного з колишніх командувачів Сил спеціальних операцій. За це ФСБ обіцяло $100 тисяч.

СБУ провела низку обшуків, під час яких вилучила чотири автомати АК-74, два пістолети, два ручні гранатомети, 44 гранати, понад 4 тисячі патронів, близько 3 кг тротилу та інші боєприпаси.

Telegram / СБУ

Кількість затриманих СБУ не уточнює. Проти агентів відкрито кримінальне провадження за трьома статтями: держзрада, створення терористичної групи та незаконне поводження зі зброєю. Щодо кураторів ФСБ триває розслідування за статтею про шпигунство.