«Треба було зробити це раніше»: у Pfizer підтвердили, що ведуть перемовини з Україною про постачання вакцин

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

У фармацевтичній компанії Pfizer підтвердили, що ведуть перемовини з Україною про постачання вакцин від коронавірусу.

Про це заявила гендиректор Pfizer Ukraine Зоряна Цілик, пише Інтерфакс.

«Вакцинація — це складний логістичний процес... Але ми не можемо розпочати детальну комунікацію, доки препарат не зареєстрований в Україні. Ми робимо все, щоб це відбулося якомога швидше. Усі уряди укладали договори ще в липні, потрібно було [Україні] це зробити раніше. Ми робимо все, щоб вакцина була в Україні, наразі тривають переговори — надія є, шанси хороші», — підкреслила вона.

За її словами, забезпечити спеціальний холодовий ланцюг для зберігання вакцин значно простіше, ніж це уявляють. Вона розповіла, що вакцини від Pfizer/BioNTech постачають у спеціальних термобоксах, які підтримують необхідну температуру п’ять тижнів.

  • Вакцина від коронавірусу компаній Pfizer та BioNTech на 90% захищає від зараження через 21 день навіть після введення першої дози.
  • ВООЗ внесла вакцину від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech до переліку препаратів, рекомендованих для екстреного використання. Експерти організації підтвердили дієвість і безпечність вакцини.
  • Наприкінці січня головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що Україна за програмою COVAX у лютому отримає 117 тисяч доз м-РНК вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer/BioNTech. Протягом першого півріччя також буде поставлено від 2,2 до 3,7 мільйона доз вакцини AstraZeneca/Oxford.