Novavax оголосила результати дослідження своєї вакцини від коронавірусу. Ефективність — 89%

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Novavax оголосила результати дослідження своєї вакцини від коронавірусу. Ефективність — 89%

Bicanski / Pixino

Американська компанія Novavax повідомила, що за результатами проміжних досліджень її вакцина від коронавірусу виявилась ефективною на 89,3%.

Про це йдеться у пресрелізі компанії.

«Кандидат на вакцину проти COVID-19, препарат NVX-CoV2373, створений на основі білків, досяг основної кінцевої точки з ефективністю вакцини 89,3% за результатами третьої фази клінічного випробування, проведеного в Сполученому Королівстві (Велика Британія)», — зазначається в повідомленні.

Там уточнюють, що таку ефективність вакцина показала проти «британського» штаму коронавірусу. Проти основного штаму ефективність ще вища — 95,6%.

Також вакцину тестували і у Південній Африці, де теж вирує власний штам коронавірусу. Там ефективність вакцини була значно меншою — 49,4%.

  • Більшість опитаних українців (63%) вважає, що вакцинація від коронавірусу потрібна всім, бо виробляє колективний імунітет та допоможе подолати пандемію коронавірусу, яку 86% українців вважають «реальною загрозою». Робити щеплення від коронавірусу готові 40% українців. При цьому, тих, хто не готовий, більше — їх 47%, ще 13% українців поки не визначилися.
  • Наприкінці 2020 року Міністерство охорони здоров’я уклало перший контракт на поставку вакцини від коронавірусу. Вакцина CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech перебуває на фінальному етапі клінічних досліджень і може бути зареєстрована найближчим часом. За різними даними, її ефективність становить від 50 до 97%, але офіційні результати компанія ще не оприлюднила.