У столиці Лівану третій день тривають протести проти локдауну і комендантської години, яку влада ввела для стримування коронавірусу. У перший же день протести переросли в сутички з поліцією, а вже 26 січня на вулиці вивели військових.
Про це повідомляють агентство NNA і Al Jazeera.
Локдаун звів до мінімуму економічну активність, і обстановка в Триполі, де рівень безробіття досяг 60%, загострилася. Вища рада оборони при цьому продовжила санітарний стан до 8 лютого.
У середу, 27 січня, сутички з правоохоронцями стали більш жорстокими. Протестувальники підпалили кімнату охорони біля входу в будівлю мерії Триполі, кинувши туди пляшки із запальною сумішшю. Каміння та пляшки з пальним летіли і в солдатів з поліцією.
У ніч на 28 січня учасники протесту спробували атакувати поліцейський відділок і спалили кілька авто. Крім цього, маніфестанти закидали поліцію бойовими гранатами, девʼять співробітників поліції отримали поранення.
Поліція і армія застосовують проти демонстрантів гумові кулі та сльозогінний газ. Армія під прикриттям бронетехніки використовує світлошумові гранати.
На даний момент відомо про 226 постраждалих, з яких 35 доставлені в госпіталь з важкими пораненнями.
- Протести проти карантинних обмежень із сутичками відбуваються і в багатьох країнах Європи. У Нідерландах заворушення тривають з 23 січня — їх називають найжорсткішими за останні 40 років.
- На початку січня у Брюсселі люди вийшли на протест через смерть у відділенні поліції 23-річного хлопця, якого затримали після сутичок на тлі карантину.
- До цього, на початку грудня у столиці Албанії Тирані поліція застрелила 25-річного хлопця за порушення комендантської години, введеної через пандемію. Після його вбивства у країні спалахнули масові протести, а глава МВС подав у відставку.