Глава МОЗ запевняє, що переговори щодо закупівлі вакцини вже на «завершальній стадії»

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов запевняє, що переговори щодо закупівлі вакцини перебувають «на завершальній стадії». Українська сторона позитивно оцінює результати перемовин. Про це глава відомства заявив на селекторній нараді, передає пресслужба Офісу президента.

Степанов очікує, що вакцинація в Україні може розпочатися з лютого. За його словами, на першому етапі її проводитимуть мобільні бригади.

Водночас, президент Володимир Зеленський дав завдання «якнайшвидше» представити детальну програму вакцинації, яка має містити план по кожній області.

«Треба визначити кількість вакцин, чіткі терміни вакцинації, перелік категорій населення, які мають вакцинуватися в першу чергу. Також має бути налагоджена система менеджменту та логістики вакцини, зокрема створені електронні системи запису, фіксації, місць щеплень, та розподіл поставок», — зазначив Зеленський.

Крім того, за його словами, має бути проаналізована ситуація з тими, хто вже перехворів на коронавірус, щоб визначити, коли цю категорію людей потрібно вакцинувати.

Раніше Степанов повідомляв, Україна веде перемовини із топвиробниками вакцини від коронавірусу, але з якими саме — невідомо, адже уклали договір про конфіденційність. Країна отримуватиме вакцину двома шляхами: через глобальну ініціативу COVAX та через безпосередню закупівлю у виробників.

  • Національний план вакцинації від COVID-19 передбачає, що всіх українців прищеплять за державний кошт. Цей план складається з пʼяти етапів. На останньому вакцинують усіх, хто не потрапляє до груп ризику.
  • Наприкінці 2020 року МОЗ уклало перший контракт на поставку вакцини від коронавірусу. Вакцина CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech перебуває на фінальному етапі клінічних досліджень і може бути зареєстрована найближчим часом. За різними даними, її ефективність становить від 50 до 97%, але офіційні результати компанія ще не оприлюднила.