Вакцина від коронавірусу китайської компанії Sinovac під час третього — завершального
Про це повідомляє китайська урядова агенція новин Xinhua із посиланням на заяву директора компанії.
Третю фазу випробувань проводили у Бразилії, Індонезії та Туреччині на медиках. У Туреччині ефективність вакцини була 91,25%, в Індонезії — 65,3%. У Бразилії вакцина була ефективна у 100% важких випадків, у легких — 78%. Її загальний показник ефективності склав 50,38%.
Нагадаємо, на початку січня глава Міністерства охорони здоровʼя України Максим Степанов заявляв: «Якщо ефективність китайської вакцини Sinovac буде меншою за 70% — Україні повернуть гроші». Проте він наголошував, що навіть ефективності понад 50% достатньо для підтвердження її дієвості та затвердження більшістю медичних регуляторів, які є у світі (ВООЗ, Управління продовольства і медикаментів США).
«Різні результати в різних країнах — це абсолютно нормально, адже клінічні випробування залежать від безлічі факторів. [...] Ми виявили, що вакцина може нейтралізувати «британський» штам коронавірусу. Наразі вивчаємо її ефективність проти штаму з Південно-Африканської Республіки», — заявив директор компанії.
Наприкінці 2020 року Міністерство охорони здоров’я уклало перший контракт про поставку вакцини від коронавірусу. Вакцина CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech перебуває на фінальному етапі клінічних досліджень і може бути зареєстрована найближчим часом. За різними даними, її ефективність становить від 50 до 97%, але офіційні результати компанія ще не оприлюднила.
Головні переваги цієї вакцини — не потребує особливих умов для зберігання та порівняно недорога. За 1,9 мільйона доз Україна сплатила мільярд гривень — по 504 гривні за кожну. Якщо все буде добре, першу поставку очікують уже в лютому.
- Українська фармацевтична компанія «Лекхім» планує почати у 2022 році виробництво вакцини від коронавірусу від компанії Sinovac Biotech. Також «Лекхім» заявляла, що в Україні хотіли провести третій етап випробувань Sinovac (це дозволило б швидше і дешевше отримати препарат), але втратили цю можливість через МОЗ.