Слідство розглядає три основні версії пожежі у приватному будинку для літніх людей в Харкові, де загинули 15 людей.
Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook генпрокурор Ірина Венедіктова.
Ідеться про підпал (занесення стороннього вогню), необережне поводження з вогнем у побуті та з електроприладами, а також замикання електромережі.
За словами генпрокурора, правоохоронці затримали групу осіб, причетних до організації у Харкові будинку для літніх людей. Зокрема, затриманий власник домоволодіння, який здав двоповерхову будівлю під пансіонат, орендар будинку та його дружина — директор приватного підприємства, яка фактично керувала закладом.
Також затриманий адміністратор, який координував роботу пансіонату, хоча офіційно не був там працевлаштований.
«Затримане подружжя є засновниками громадської організації, мета діяльності якої — сприяння проведенню оздоровчої, аматорської, культурної діяльності, спрямованої на задоволення та захист законних інтересів її членів. Вона, імовірно, використовувалась для прикриття діяльності з догляду за особами похилого віку», — розповіла Венедіктова.
Також генпрокурор зазначила, що у затриманого власника на ділянці зведені два будинки. Будівля, в якій облаштували пансіонат для літніх людей, не була введена в експлуатацію, електро- та газопостачання до неї були проведені нелегально від другого будинку, оформленого належним чином.
Водночас у другому будинку функціонував «реабілітаційний центр» для алко- та наркозалежних осіб. Підстави їх перебування та точна кількість встановлюється.
Усім затриманим готують повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів.
Прокуратура та Державне бюро розслідувань розпочали провадження, в якому перевірять, чи належним чином службові особи Державної служби з надзвичайних ситуацій виконували свої обовʼязки з контролю за дотриманням правил пожежної безпеки на цьому обʼєкті.
- 21 січня в Харкові у двоповерховій житловій будівлі, переобладнаній на будинок для літніх людей, сталася пожежа. На місці виявили 15 трупів. Кабмін створив урядову комісію за дорученням президента.
- За даними ДСНС, причиною такої великої кількості жертв стала низка порушень, зокрема заблоковані шляхи евакуації та решітки на вікнах.
- У Харкові 22 січня оголошено днем жалоби за загиблими в пожежі.