Мільярдер і винахідник Ілон Маск пообіцяв заплатити $100 мільйонів тому, хто винайде найкращу технологію захоплення вуглецю, необхідну людству для успішної боротьби з кліматичними змінами. Про це він написав у Twitter.
Учені переконані, що сьогодні необхідно розвивати технології для широкомасштабного висмоктування вуглецю з атмосфери, оскільки глобальне потепління загрожує катаклізмами та масовою міграцією вже наприкінці цього століття.
«Пожертвую $100 мільйонів на приз за найкращу технологію захоплення вуглецю. Деталі — наступного тижня», — написав Маск.
Перед цим мільярдер говорив, що завжди радий почути пропозиції щодо благодійності, особливо якщо пожертви стосуються проєктів, які «справді мають значення».
У 2012 році Маск долучився до ініціативи засновника Microsoft Білла Гейтса, яка передбачає пожертву половини доходів до кінця життя на благодійність. Мільярдер жертвував кошти на розвиток технічної освіти і «зеленої» енергетики, на медицину та освоєння космосу.
Однак торік журналісти Forbes виявили, що насправді Маск жертвував лише 1% своїх доходів, а не 50%, як зобов’язався — за весь час він віддав на благодійність близько $100 мільйонів.
Технологію захоплення вуглецю, яку збирається розвивати Маск, з 2014 року використовують на електростанціях у США та Канаді. Загалом у світі діє близько 20 комерційних проєктів для зниження викидів, ще стільки ж розробляється.
Зазвичай вуглець після захоплення ховають під землю у порожнини, що залишилися після видобутку нафти і газу, або до біореакторів, де їм харчуються водорості.
Business Insider повідомляє, що для успішної боротьби з кліматичними змінами доведеться щороку висмоктувати з атмосфери по 33 гігатонни вуглецю. Ця технологія вважається найбільш безпечною та перспективною, як порівняти з альтернативними, і новий президент США Джо Байден всіляко її підтримує.
Зокрема, Байден планує посприяти тому, щоб технологія захоплення вуглецю стала більш доступною та дешевою. Він заявляв, що направлятиме в цю галузь інвестиції та спростить її оподаткування.
- Ілон Маск заявив, що його родина не буде робити щеплення від коронавірусу, щойно вакцина зʼявиться в обігу, оскільки не має ризиків заразитися. Раніше він неодноразово применшував небезпеку інфекції та робив хибні заяви про її розповсюдження.
- Мільярдер впевнений, що перша висадка людини на Марсі відбудеться не пізніше 2026 року, у найкращому випадку — протягом наступних чотирьох років. Спочатку на Марс відправлять космічний апарат, а згодом корабель з екіпажем.
- Засновник компаній Tesla і SpaceX, винахідник Ілон Маск втратив перше місце серед найбагатших людей світу. Статки мільярдера оцінюють у $176,2 мільярда — за день вони скоротилися на 7,1%, або на понад $13 мільярдів.
- У листопаді 2020 року ринкова вартість компанії Tesla вперше перевищила $500 мільярдів. Маск зізнався, що свого часу пропонував генеральному директорові Apple Тіму Куку купити Tesla.