Обраний президент США Джо Байден представить 15 січня пропозицію про пакет стимулів для економіки та населення під час коронакризи. Ідеться про суму понад $1,5 трильйона.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела й оточення Байдена.
Під час передвиборчих перегонів Байден обіцяв поставитися до пандемії більш серйозно, ніж президент Дональд Трамп. І цей пакет допомоги націлений на те, щоб втілити обіцянку в реальність — кошти передбачені на вакцинацію, відновлення економіки та виплати населенню.
За словами джерела Reuters, пакет заходів стимулювання включає виплати населенню по $1,4 тисячі. Видання The Washington Post 6 січня писало, що розмір стимуляційного чека від Байдена мав становити від $2 тисяч — залежно від прибутку родини та наявності дітей. Цю ідею підтримала Палата представників Конгресу, але «розвернув» Сенат, більшість в якому мають республіканці.
Також очікується, що Байден візьме на себе зобовʼязання співпрацювати з приватними компаніями, аби збільшити кількість американців, які зробили щеплення. Сам обраний президент вакцинувався у прямому ефірі препаратом від Pfizer.
Нова адміністрація почне співпрацювати з Конгресом над пакетом швидких стимулів, коли Байден вступить на посаду, тобто після 20 січня. Новий радник обраного президента з економічних питань в Білому домі Браян Діз заявив у коментарі Reuters, що Байден буде наполягати на тому, щоб Конгрес ухвалив цей пакет. А потім він звернеться до нього з більш довгостроковим заходами з відновлення економіки, що стосуватимуться інфраструктури й охорони здоровʼя.
Читайте також:
Минулого тижня Байден заявляв, що його стимуляційний пакет буде «на трильйони доларів», а щоб прискорити вакцинацію, виділять «мільярди доларів». Окрім цього, будуть кошти й для шкіл, державних і місцевих органів влади, щоб уникнути звільнення вчителів, поліцейських і медичних працівників.
У США з початку пандемії від коронавірусу померли понад 380 тисяч людей, а заразились майже 23 мільйона.
- 14 грудня у США стартувала вакцинація. Першу дозу вакцини від Pfizer і BioNTech ввели медсестрі з Нью-Йорка. США утримують першість за кількістю інфікованих і померлих за час пандемії. Коронавірус убив більше американців, ніж Друга світова війна.