Кабмін прийняв концепцію космічної програми України з фінансуванням у 15 млрд грн

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Кабінет міністрів затвердив концепцію космічної програми України, яка передбачає обсяг фінансування у приблизно 30 мільярдів гривень, в тому числі 15 млрд гривень з держбюджету.

Про це повідомляється на урядовому порталі.

Концепція науково-технічної програми на 2021—2025 роки визначає ключові проблеми розвитку космічної діяльності та потрібна для розширення космічного потенціалу України, в тому числі в сфері оборони. Вона має на меті створення сучасного держрегулювання, розвиток внутрішнього ринку космічних технологій, інформації і послуг, а також впровадження передових технологій в космічну індустрію.

У концепції прописана необхідність співпраці з приватним бізнесом, розширення співпраці з Європейським космічним агентством (ESA) і американським NASA, держпідтримка наукових проєктів тощо.

Уряд сподівається, що виконання програми дасть створити національну систему космічного спостереження на основі українських та іноземних орбітальних технологій, а також дозволить створити супутникову групу спостереження зі сканерами середньої і високої роздільної здатності у рамках європейської системи COPERNICUS (програма спостереження за Землею).

Виконання поставлених завдань дасть Україні можливість розвивати телекомунікації та системи низькоорбітального супутникового звʼязку, системи навігації сумісні з GPS, GALILEO і BEIDOU, розробити нову ракетну техніку і носії легкого класу для виведення в космос (навколоземну орбіту) і брати участь у міжнародних проєктах, в тому числі з дослідження Місяця.