«Євроціна мінус доставка» чи вільна конкуренція. В уряді розповіли про шляхи зниження тарифів

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
«Євроціна мінус доставка» чи вільна конкуренція. В уряді розповіли про шляхи зниження тарифів

УНІАН

Кабінет міністрів підготував два шляхи для вирішення ситуації з підвищенням тарифів на газ і електроенергію.

Про це в Telegram повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, перший підхід — це формування тарифів на газ за формулою «ціна на європейських хабах мінус транспортування газу до України». Це пропозиція Міністерства енергетики. Відомство також пропонує тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. За словами Шмигаля, це має суттєво знизити тарифи та «нівелювати спроби спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил».

Другий підхід пропонує державна компанія «Нафтогаз». Ідеться про посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить «Нафтогаз». Також пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що має призвести до зниження тарифів у межах відкритих торгів.

  • У грудні премʼєр-міністр Денис Шмигаль доручив Міненерго разом з Антимонопольним комітетом перевірити обґрунтованість цін на газ від приватних постачальників. Він закликав українців вибирати як постачальника газу «Нафтогаз», оскільки у нього найнижчі ціни.
  • У січні 2021 року «Нафтогаз» встановив ціну на природний газ для побутових клієнтів на рівні 7,22 гривні за кубометр з ПДВ і без урахування вартості доставки. Зараз кубометр газу коштує 6,33 гривні.
  • З 10 січня в містах України проходять акції протесту проти підвищення тарифів. Уряд на нараді у Зеленського вже представив попередній план з «істотного» зниження тарифів на газ.