Засновник найбільшої китайської торгової групи Alibaba Джек Ма не зʼявлявся на публіці вже два місяці — після форуму у Шанхаї наприкінці жовтня, де він розкритикував китайську регуляторну систему. Про це повідомляють Reuters та Bloomberg.
Тоді мільярдер назвав міжнародні фінансові норми, які використовує Китай, «клубом престарілих», наголосивши, що «ми не можемо використовувати вчорашні методи для регулювання майбутнього».
Ма також замінили на останньому епізоді телешоу для підприємців Africaʼs Business Heroes, яке відбулося 1 січня, де він був суддею. Проте представник Alibaba повідомив, що відсутність нібито викликана «конфліктом у розкладі», проте від подальших коментарів відмовився.
А у грудні держуправління ринкового регулювання Китаю почало антимонопольне розслідування проти Alibaba. Регулятор перевірятиме тактику компанії, яку називають «вибір одного з двох». Компанія нібито змушує продавців (ділових партнерів) продавати товари, не співпрацюючи з конкурентами і тільки через платформу Alibaba.
«Я думаю, йому сказали залягти на дно. Це досить унікальна ситуація, більше повʼязана з величезним масштабом Ant і чутливістю щодо фінансового регулювання», — вважає глава консалтингової компанії BDA China Данкан Кларк.
Джек Ма ще до недавнього часу був найбагатшою людиною Китаю зі статком у понад $60 мільярдів. Але зараз, за даними Bloomberg, статки мільярдера впали до $50,6 млрд, що переносить його з першого на четвертий рядок рейтингу найбагатших людей країни.
- У жовтні китайська фінтех-компанія Ant Group, що належить Alibaba, провела перший продаж акцій і зібрала понад $34 мільярди. Це була найуспішніша IPO за всю історію.
- У листопаді китайський уряд призупинив надприбутковий продаж акцій Ant Group, оскільки це поставило під загрозу становище державних банків. The Wall Street Journal писав, що це був прямий указ лідера КНР Сі Цзіньпіна.