У Норвегії з 4 січня на два тижні посилять карантинні обмеження, запроваджені через пандемію коронавірусу.
Про це повідомили у пресслужбі уряду країни.
Зокрема, буде введена система реєстрації туристів з-за кордону.
До того ж буде заборонено продавати алкоголь у ресторанах (самі вони продовжать працювати) та на різних заходах (зараз діє заборона на продаж алкоголю після опівночі).
У всіх торгових центрах і магазинах введуть обмеження за кількістю відвідувачів, щоб мати можливість дотримуватися дистанції і для контролю доступу.
На приватних заходах, приміром вечірці в орендованому приміщенні, може бути не більше пʼяти осіб із різних домогосподарств (раніше не більше 20 осіб), на публічних заходах у закритих приміщеннях — не більше 10 осіб, якщо присутні сидять на фіксованих місцях — максимум до 200 осіб.
На похоронах може бути не більше 50 осіб (навіть якщо місця нефіксовані), богослужіння у церквах тимчасово не проводитимуть.
Усі організовані дозвільні, спортивні, культурні заходи та філософські збори в закритих приміщеннях рекомендується відкласти до 18 січня.
Усі навчальні курси і всі заплановані заходи в університетах, коледжах і професійних коледжах переведуть до 18 січня у дистанційний формат.
Усі гімназії та загальноосвітні школи країни також переведуть на домашнє навчання.
Окрім цього, громадян Норвегії закликали працювати з дому, якщо є така можливість.
За даними Національного інституту суспільної охорони здоровʼя, станом на 30 грудня, у Норвегії зареєстрували 48 278 випадків інфікування коронавірусом, 436 осіб померли. За даними Університету Джонса Гопкінса, 3 січня кількість виявлених випадків вже сягнула 50,5 тис.
- У світі зафіксували вже 83,7 млн випадків інфікування COVID-19. Смертність від коронавірусу в усьому світі становить 3%. Лише у 0,5% захворілих хвороба спричиняє серйозний або критичний стан.
- Низка країн вже розпочала вакцинацію перевіреними препаратами. Компанія BioNTech, яка розробила вакцину від коронавірусу спільно із Pfizer, обіцяє протягом шести тижнів удосконалити свою розробку для захисту від нового штаму коронавірусу, виявленого у Великій Британії, якщо поточна версія вакцини не буде працювати. За попередніми даними, вакцина має вберегти і від нової мутації вірусу.