У Франції за участь у масштабній нелегальній новорічній вечірці оштрафували понад 1 200 осіб

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:

У французькому муніципалітеті Льєрон, що розташований у регіоні Бретань, припинили масштабну нелегальну новорічну вечірку та виписали штрафи за порушення карантину понад 1 200 її учасникам.

Про це повідомив на своїй сторінці у Twitter міністр внутрішніх справ країни Жеральд Дарманен.

За його словами, жандарми встановили вже 1 225 осіб, які порушили карантин (незаконна участь у масовому зібранні, неносіння масок та недотримання комендантської години).

Дарманен розповів, що також було зафіксовано ще 420 різних злочинів, зокрема 225 повʼязаних із наркотиками.

Наразі звукове обладнання, генератори та вантажівку вилучили, багато людей затримані поліцією.

У префектурі Бретані уточнили, що також були заарештовані п’ятеро осіб.

Водночас журналіст Ремі Бузин оприлюднив відео, на якому, за його словами, знято момент втечі учасників вечірки від правоохоронців іншими шляхами.

Також журналіст розповів, що вечірка тривала дві доби, на неї зʼїхалися декілька тисяч учасників.

Зауважимо, у самому Льєроні мешкають лише біля 800 осіб.

  • У Франції в новорічну ніч діяла комендантська година — французам заборонили покидати домівки з 20:00 до 6:00. Незважаючи на це, у країні фіксували масові порушення карантину і повідомляли про кілька підпільних вечірок. У новорічну ніч для контролю за порядком мобілізували понад 100 тисяч поліцейських.
  • 1 січня під час спроби розігнати вечірку у Льєроні між учасниками та поліцейськими сталися сутички. Присутні почали закидувати правоохоронців камінням. Унаслідок цього троє жандармів отримали травми, їхній автомобіль спалили.
  • Станом на 2 січня у Франції зафіксовано понад 2,6 мільйона випадків зараження коронавірусом, майже 65 тисяч хворих із підтвердженим діагнозом COVID-19 померли.