З 1 січня Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) очолило Королівство Швеція.
Про це повідомили у пресслужбі ОБСЄ.
Нова голова Організації, міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде заявила, що зосередить свої зусилля на захисті порядку європейської безпеки, вирішенні затяжних конфліктів і зміцненні демократії та гендерної рівності.
«Тривалі конфлікти і кризи в регіоні ОБСЄ, як-от ситуації, що ми спостерігаємо в Білорусі, в Україні і навколо неї, а також зростання напруженості навколо Нагірного Карабаху, вимагають постійної і загальної уваги з боку нашої організації. Звісно, це буде в нашому порядку денному на початку року», — сказала вона.
Окрім цього, Лінде зазначила, що 14 січня докладно представить свою програму Постійній раді ОБСЄ.
За даними офіційного каналу Української делегації для участі у Тристоронній контактній групі у Telegram, свій перший закордонний візит як очільниця ОБСЄ Анн Лінде планує здійснити саме до України.
«Очікуємо на неї в Києві вже цього місяця. Розраховуємо, що цей візит буде важливою нагодою чинній голові ОБСЄ побачити на власні очі наслідки тривалої збройної агресії та тимчасової окупації Російською Федерацією частин території України», — наголосили в делегації.
Також з початком головування в ОБСЄ Лінде привітав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
«З нетерпінням чекаю зустрічі з вами в Києві й обговорення спільних зусиль щодо подальшого захисту порядку європейської безпеки», — написав він на своїй сторінці у Twitter.
- Раніше Рада міністрів ОБСЄ вирішила затвердити новим генеральним секретарем організації німкеню Хельгу Шмід. Вона стане першою жінкою на цій посаді.
- Наприкінці листопада 2020 року бойовики представили свій «план вирішення конфлікту» на Донбасі, який складається з 15 кроків. Україна представляла свій план. 24 листопада на засіданні ТКГ Росія підтримала план «ДНР» і «ЛНР», а Україна попросила підтвердити цю заяву письмово.
- Представник Луганської області в ТКГ Сергій Гармаш і радник української делегації Олексій Арестович заявили, що ОБСЄ на переговорах стає на бік РФ.
- 16 грудня Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі провела останнє засідання у 2020 році. Представник Росії на нього не зʼявився. «План спільних кроків» так і не затвердили.