Держсекретар США Майк Помпео звинуватив Росію у причетності до масштабної кібератаки на американські державні установи, яка тривала з весни 2020 року.
Про це він заявив у інтерв’ю американському журналісту Марку Левіну, яке опубліковано на сайті Державного департаменту США.
«Було докладено значних зусиль із використанням програмного забезпечення третьої сторони, щоб вбудувати код всередину урядових систем США, і тепер це проявляється в системах приватних компаній та урядів у всьому світі. Це були дуже значні зусилля, і я думаю, що зараз ми можемо досить чітко сказати, що саме росіяни займалися цим», — наголосив він.
За словами Помпео, Росія перебуває у списку «людей, які хочуть підірвати наш спосіб життя, нашу республіку, наші основні демократичні принципи».
«Володимир Путін залишається реальною загрозою для тих із нас, хто любить свободу, і ми повинні підготуватися до будь-чого. Сьогодні я вважаю Китай проблемою, яка дійсно є екзистенціальною загрозою, але я не применшую ризик, який несе наявність сотень і сотень ядерних боєголовок, здатних досягти Сполучених Штатів — величезний ризик для нас», — додав держсек США.
Водночас президент США Дональд Трамп на своїй сторінці у Twitter заявив, що за хакерською атакою на американські відомства може стояти Китай.
«Кібератака зустрічається набагато частіше у фейкових новинах, ніж є насправді. Я був повністю поінформований і все під контролем. Росія, Росія, Росія — це пріоритетне поспів’я, щойно щось трапляється... ЗМІ переважно з фінансових причин бояться обговорювати можливість того, що це міг бути Китай (він міг!)», — запевнив він.
Окрім цього Трамп припустив, що хакерській атаці могли зазнати й апарати з підрахунку голосів на президентських виборах.
- Раніше Європейський Союз і США запровадили санкції проти двох росіян і 85-го Головного центру спеціальних служб Головного управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації за масштабну кібератаку на німецький Бундестаг, яка сталася у 2015 році.
- Перед цим Британія та США звинуватили Росію у масштабних кібератаках на Олімпійські ігри, а також на компʼютерні мережі у США, Франції, Україні та Південній Кореї.