Сінгапурський танкер у Саудівській Аравії атакував човен з вибухівкою. Напад названо терактом

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Представник Міністерства енергетики Саудівської Аравії заявив, що вибух на сінгапурському танкері BW Rhine біля порту Джидда стався внаслідок атаки човна з вибухівкою. Саудівці сприймають напад як терористичний акт.

Про це пише Reuters.

Капітана BW Rhine розповів телеканалу Al Arabiya, що перед вибухом команда спостерігала біля танкера невеликі човни.

Власник танкера компанія Hafnia вказала, що атака сталася о 00:40 за місцевим часом 14 грудня під час очікування в черзі на розвантаження у Джидді. Від вибуху постраждав корпус судна, а пожежа знищила частину обладнання. Розливу нафти не було.

Імовірно, до атаки можуть бути причетні єменські хусити, яких підтримує Іран. Союзники саудівців США не змогли чітко визначити, хто стоїть за нападом. Саудівська Аравія також прямо не називає винних, але говорить про можливий звʼязок цього нападу із підривом на міні грецького танкера в листопаді.

  • У кінці листопада в порту Еш-Шукайк на міні підірвався грецький нафтовий танкер. Ер-Ріяд звинуватив в атаці єменських повстанців-хуситів. Відповідальність взяло на себе угруповання «Ансар Аллах».
  • Хуситів в Ємені підтримує Іран. 14 вересня 2019 року на одному з найбільших у світі нафтопереробних заводів саудівської компанії Saudi Aramco на сході країни стався вибух, а потім почалася пожежа. Саудівська Аравія причиною вибухів назвала атаки іранських безпілотників. США теж звинуватили Іран і вирішили направити до Саудівської Аравії батарею ракетних комплексів Patriot.
  • У вересні цього року сили Арабської коаліції, очолюваної Саудівською Аравією, кілька разів збивали безпілотники повстанців «Ансар Аллах», які намагалися атакувати міста й аеропорт «Ебха».