Зеленський пропонує відтермінувати касові апарати для ФОПів до 2022 року. Рада раніше провалила голосування

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Зеленський пропонує відтермінувати касові апарати для ФОПів до 2022 року. Рада раніше провалила голосування

Пресслужба президента України

Президент Володимир Зеленський пропонує відкласти введення обовʼязкових касових апаратів для фізичних осіб — підприємців (ФОП) до 1 січня 2022 року. Відповідний проєкт глави держави № 4439 передали на розгляд Комітету.

У проєкті Зеленського пропонують відтермінувати використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) — з 1 квітня 2021 року до 1 січня 2022 року для ФОПів, які платять єдиний податок другої-четвертої груп.

Також пропонується продовжити на рік застосування понижених штрафів за порушення вимог закону щодо використання РРО.

Крім того, у проєкті пропонують запровадити поняття «дистанційні послуги», під час яких не потрібно застосовувати касові апарати. Розрахунки за дистанційні послуги пропонують здійснювати виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Нагадаємо, 17 листопада Верховна Рада знову не змогла відтермінувати запровадження касових апаратів для ФОП — законопроєкт підтримали тільки 17 нардепів. У день розгляду проєкту під стінами парламенту протестували підприємці. Між ними та силовиками виникали сутички. Мітингувальники також намагалися прорватися до будівлі Ради. На наступний день Зеленський скликав засідання, щоб почути коментарі «всіх зацікавлених сторін».

  • У вересні 2019 року депутати ухвалили закони, що зобовʼязують ФОП використовувати касові апарати. Вони вводять систему повернення коштів покупцям за виявлення нефіскальних чеків.
  • У жовтні 2019 року Зеленський підписав указ № 761/2019 про забезпечення сприятливих умов ведення бізнесу для фізичних осіб — підприємців (ФОП), який передбачає встановлення заборони на їх перевірки. Крім того, документ передбачав, що з 1 січня 2020 року підприємці зможуть замість купівлі касових апаратів і видачі паперових чеків завантажити на свій смартфон відповідний додаток і видавати за його допомогою електронні чеки.