Обраний президент США Джо Байден представив кандидатів, яких планує призначити на посади у Білому домі, пов’язані з комунікаціями глави держави. Уперше всі ключові пости займуть жінки.
Імена претенденток опубліковані на сайті перехідної адміністрації Байдена.
«На цю команду буде покладена величезна відповідальність за комунікацію американського народу з Білим домом. Я гордий повідомити про першу команду з комунікацій, що складається лише з жінок», — підкреслив Байден.
Так, посаду речниці Білого дому займе Джен Псакі, яка за часів президентства Барака Обами входила до команди з комунікацій та була представником Держдепартаменту.
Її заступницею стане Карін Жан-Пʼєр — голова передвиборчого штабу майбутньої віцепрезидента Камали Гарріс та колишня політична аналітик NBC і MSNBC.
Директоркою з комунікацій Білого дому стане Кейт Бедінгфілд, яка за віцепрезидентства Байдена працювала його помічницею зі звʼязків. Її заступницею стане Пили Тобар, яка теж працювала у штабі демократа.
Речницею Камали Гарріс буде ще одна представниця виборчої кампанії Байдена — Симона Сандерс. А Ешлі Етьєн призначать на посаду директорки з комунікацій Гарріс.
Помічницею першої леді зі звʼязків планують призначити Елізабет Александер — колишню представницю пресслужби часів віцепрезидентства Байдена.
Нагадаємо, раніше Байден визначився з основними кандидатами на посади у своїй адміністрації, обрав державного секретаря США, радника з нацбезпеки, а також міністра фінансів — цю посаду вперше може обійняти жінка. Через призначення міністра транспорту стався скандал — його підозрюють у покритті вбивства.
- Чинний президент США Дональд Трамп погодився розпочати передачу влади обраному президенту Джо Байдену, хоча результатів виборів він не визнає. До цього він заявляв про масові фальсифікації, «крадіжку виборів» тощо, а його адвокати озвучували конспірологічні теорії щодо того, чому переможцем став Байден. За їхніми словами, цьому посприяли комуністи та Джордж Сорос.
- Нинішня церемонія інавгурації може бути безпрецедентно несхожою на всі попередні — як через обмеження, повʼязані з пандемією коронавірусу, так і через Дональда Трампа, який не визнає результатів виборів і, найімовірніше, бойкотуватиме церемонію.