«Слугам народу» розіслали темники, як реагувати на закиди Уманського про розкрадання мільярдів з дорожнього фонду. Документ

Автор:
Дмитро Мирончук
Дата:
«Слугам народу» розіслали темники, як реагувати на закиди Уманського про розкрадання мільярдів з дорожнього фонду. Документ

Markusspiske / Pixabay

Депутатам президентської фракції «Слуга народу» розіслали темники, у яких розписані відповіді на закиди колишнього радника офісу Володимира Зеленського щодо розкрадання мільярдів гривень на будівництві доріг. За даними Ігоря Уманського, на «Великому будівництві» певні компанії привласнили 36 млрд грн.

Документ надали «Бабелю» джерела у фракції.

Темник пропонує відповідати на закиди Уманського обвинуваченням у некомпетентності, оскільки «фаховий економіст», який двічі був міністром фінансів, «повинен знати, як фінансується Укравтодор».

Зокрема зазначається, що колишній міністр і співробітник ОП неправильно вказав бюджет Укравтодору на 2020 рік та плутає джерела його фінансування.

Також «слугам народу» радять говорити, що теза про «дорожній картель» неодноразово спростовувалася, і всі торги проводяться відкрито, тож їх можна легко контролювати, а теза про зайві 35 млрд виводиться виключно з «маніпуляції» Уманського.

  • У середині квітня 2020 року Верховна Рада створила Фонд боротьби з коронавірусом. За ці гроші планувалося забезпечити лікарні всім необхідним і компенсувати економічні втрати через карантин — допомогти безробітним і малозабезпеченим. Загалом у Фонд для боротьби з коронавірусом заклали майже 66 млрд грн.
  • Глава Укравтодору назвав «комунікаційним промахом» назву Фонду боротьби з коронавірусом, з якого виділили кошти на будівництво доріг.
  • У фракції «Слуга народу» підготували для депутатів тези, як коментувати рішення Конституційного суду про неконституційність призначення директором НАБУ Артема Ситника. Автори документу пояснюють, що рішення суду не стосується діяльності саме Ситника, тому всі відповідні правовідносини з 2015 року є законними, але не можна і просто заплющувати очі на те, що його «призначення було здійснене у неконституційний спосіб».
  • «Слугам народу» також підготували тези, як коментувати скорочення видатків на оборону і збільшення на сектор безпеки. Радять наголошувати, що видатки на оборону та безпеку скорочувати не можна. А що стосується сектора безпеки, радять казати, що це не особисто міністр внутрішніх справ Арсен Аваков або окремо МВС.