Міжнародний арбітраж у Гаазі призупинив розгляд позову України проти Росії за захоплення трьох військових кораблів і моряків в Керченській протоці в листопаді 2018 року.
Рішення було опубліковано на сайті Постійної палати третейського суду.
Росія в серпні спробувала оскаржити юрисдикцію суду, заявивши, що справа не повʼязана з бойовими діями. 7 вересня Україна подала свої зауваження і вимагала обʼєднати попередні заперечення РФ із розглядом справи по суті та не розглядати питання юрисдикції на попередньому етапі.
Арбітраж дійшов висновку, що заперечення Росії повинні розглядатися саме на попередній стадії розгляду, і призупинив розгляд справи по суті. Україна протягом трьох місяців має подати відповідь на заперечення РФ, після чого суд ухвалюватиме рішення про подальші дії.
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що призупинення справи не допоможе Росії уникнути покарання.
В МЗС пояснили, що суд розділив провадження на дві стадії: юрисдикційну і по суті. На першій стадії суд розгляне заперечення Росії. В українському відомстві зазначили, що це поширена практика в міжнародному арбітражі та не перша справа України проти Росії, яка розглядається таким чином. Україна при цьому успішно долає заперечення РФ.
- У листопаді 2018 року російські військові кораблі атакували в Керченській протоці катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу», взявши українських моряків у полон. У Росії їх судили за порушення кордону РФ.
- У вересні 2019 року, під час великого обміну полоненими 24 українські моряки повернулися додому. Кораблі повернули в листопаді того ж року — їх зустрічав президент Володимир Зеленський. Виявилося, що росіяни зняли з кораблів унітази, розетки та інше обладнання. У РФ звинувачення заперечували.
- 29 жовтня 2020 року пошкоджений під час обстрілу «Бердянськ» повернувся до складу флоту України після ремонту. «Нікополь» відремонтували у травні.