У Миколаєві відремонтували катер «Бердянськ», який повернули з російського полону

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
У Миколаєві відремонтували катер «Бердянськ», який повернули з російського полону

Гіманов Олександр / УНІАН

У Миколаєві закінчили ремонт малого броньованого катера «Бердянск», який росіяни захопили у Керченській протоці у листопаді 2018 року.

Про це повідомляє пресслужба «Укроборонпрому».

Ремонт з червня тривав на Миколаївському суднобудівному заводі. Фахівці відновили гвинто-стернову систему, донно-бортову арматуру, протектори, систему головного двигуна та інші вузли броньованого катера. Крім того, фахівці усунули пошкодження корпусу, які катер отримав під час російської агресії у Керченській протоці.

Також керівництво заводу повідомило, що вже відремонтувало протидиверсійний катер ВМС «Гола Пристань» та катер «Лубни». Наразі завершується ремонт середнього десантного корабля ВМС ЗСУ «Юрій Олефіренко».

  • 25 листопада 2018 року в акваторії Керченської протоки російські кораблі атакували український буксир «Яни Капу» і два артилерійські катери «Нікополь» і «Бердянськ». Під час атаки росіяни відкрили вогонь, внаслідок чого кілька моряків отримали поранення. У Росії їх судили за порушення кордону РФ. Справа була політичною.
  • 20 листопада 2019 року захоплені росіянами катери«Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу» прибули в порт Очакова. Їх зустрів президент Володимир Зеленський. Він оглянув кораблі і заявив, що Україна звернеться до Росії з вимогою повернути компоненти, які були з них зняті. Пізніше стало відомо, що росіяни зняли з кораблів унітази, розетки, проводку, радіообладнання і багато іншого. ФСБ Росії заявило, що кораблі повертали в нормальному стані.