Президент Володимир Зеленський запропонував провести аудит усіх українських реформ щодо відповідності Конституції та міжнародно-правовим актам.
Про це він заявив на засіданні Комісії з питань правової реформи, пише пресслужба ОП.
«Варто провести ретельний аудит та оцінку ефективності вже здійснених реформ. Лише маючи такий аналіз, зможемо виправити помилки та створити законодавство, узгоджене з Конституцією України, міжнародно-правовими актами і рекомендаціями Венеціанської комісії», — зазначив Зеленський.
За його словами, через неповноту та нечіткість окремих аспектів діяльності судової влади і виникла конституційна криза. Тому він просить членів комісії запропонувати шляхи виходу з неї, а також з кризи довіри до судової влади в цілому.
У зв’язку з цим він доручив комісії напрацювати концепцію повноцінною судової реформи в Україні.
«Громадяни України, внутрішні та зовнішні інвестори, наші міжнародні партнери, усі ми повинні отримати здорову судову систему — незалежну, послідовну, об’єктивну. І саме таке завдання стоїть перед оновленою Комісією з правової реформи», — пояснив Зеленський.
Засідання комісії прокоментувала й посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен. Вона вважає, що в Україні вперше з’явилася політична воля для проведення судової реформи.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Згодом стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників. Це вже врятувало від відповідальності мера Одеси Геннадія Труханова, якого звинувачували у недекларуванні майна на 16 мільйонів гривень, і колишнього голову Запорізької ОДА Костянтина Бриля.
- Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду, а рішення суду вважати таким, що не має юридичних наслідків. Голова КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- Увечері 2 листопада понад 100 нардепів на чолі зі спікером Ради Дмитром Разумковим зареєстрували в Раді альтернативний проєкт закону про відновлення електронного декларування.
- Крім того, 3 листопада 47 народних депутатів від фракцій «Слуга народу», «Голос» і «Довіра» зареєстрували законопроєкт, яким пропонується підвищити кворум Конституційного суду до 17 суддів.