Комітет Європейського парламенту із закордонних справ розкритикував Україну за недостатні зусилля із реформування судової влади та кволу боротьбу з олігархами. Про це «Європейська правда» повідомляє з посиланням на звіт про імплементацію Угоди про асоціацію України і ЄС.
Звіт затвердили 53 голосами, 7 членів комітету були «проти», 8 утримались.
Комітет наголосив, що необхідно провести низку реформ, аби Україна не зробила крок назад. Євродепутати виділили судову систему як один з інститутів, якому в Україні найменше довіряють. У звіті також розкритикували спроби української влади політично тиснути на незалежні економічні інститути і правоохоронні органи, та висловили розчарування через відсутність прогресу в ліквідації олігархії в країні.
Попри це депутати Європарламенту похвалили Україну за прогрес у виконанні зобовʼязань, взятих на себе Угодою про асоціацію з ЄС, особливо у сферах сільського господарства, енергетики, банківської справи, децентралізації, цифрової економіки, довкілля та виборчих процедур.
Читайте також:
- У жовтні 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про «судову реформу» Зеленського. Документ скорочує кількість суддів Верховного суду з 200 до 100 осіб. Також Рада розпустила чинний склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) і скоротила кількість її членів з 16 до 12.
- На початку листопада 2019 року Зеленський підписав закон про судову реформу, а вже в березні Конституційний суд визнав незаконними низку положень судової реформи, ініційованої президентом.
- У червні Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про зміни до законів щодо судової системи. Венеційська комісія в жовтні оцінила документ в основному позитивно, але запропонувала дуже багато змін. У Раді обіцяли прислухатися.
- 5 листопада комітет ВР рекомендував парламенту ухвалити президентський законопроєкт у першому читанні, а до другого читання врахувати рекомендації Венеційської комісії.