Конституційний суд визнав незаконною низку положень судової реформи, ініційованої президентом Володимиром Зеленським. Про це повідомляє пресслужба Конституційного суду.
КС визнав такими, що суперечать Конституції, низку положень закону про судоустрій та статус суддів, ухваленого у червні 2016 року, а також закону про внесення змін до вказаного документу (судова реформа Зеленського, ухвалена у жовтні 2019 року).
Зокрема, Конституційний суд визнав незаконними пункти про скорочення кількості суддів Верховного суду з 200 до 100 та про зменшення їхніх заробітних плат. Крім того, незаконними визнано положення про створення Комісії з етики та доброчесності при Вищий раді правосуддя (ВРП), скорочення строків дисциплінарних проваджень щодо суддів, а також положення про новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).
На підставі свого рішення КС рекомендував Верховній Раді «невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до цього рішення».
- 16 жовтня минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про вдосконалення діяльності органів суддівського самоврядування. За нього проголосували 236 нардепів.
- Документ, зокрема, удвічі скорочував склад Верховного суду і розпустив чинний склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), скоротивши кількість її членів з 16 до 12. На початку листопада 2019 року Зеленський підписав закон про судову реформу.