Верховна Рада провалила голосування за чотирьох кандидатів на посаду судді Конституційного суду.
Про це пише пресслужба парламенту.
За квотою Ради залишилося два вакантних місця суддів КСУ. Під час засідання 6 листопада нардепи розглянули кандидатів на одне із цих місць – Юрія Павленка («Опозиційна платформа — За життя»), Ольгу Боднар-Петровську («Батьківщина»), Миколу Сірого («Європейська солідарність») та Наталія Денисенко («Голос»).
Під час рейтингового голосування жоден з кандидатів не набрав 226 голосів, найбільше отримав Юрій Павленко — 154.
Після цього його кандидатуру винесли на голосування за офіційне призначення суддею КСУ. За це рішення висловилися лише 100 депутатів.
«Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков звернувся до Комітету з питань правової політики з дорученням підготувати повторний конкурс», — зазначили в Раді.
Кандидатів на друге вакантне місце нардепи не розглядали.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони . Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав у Раду законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду, а рішення суду вважати нікчемним і таким, що не має юридичних наслідків. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- 3 листопада 47 народних депутатів від фракцій «Слуга народу», «Голос» і «Довіра» зареєстрували законопроєкт, яким пропонується підвищити кворум Конституційного суду до 17 суддів.