Верховна Рада 6 листопада може призначити двох суддів Конституційного суду.
Про це у Facebook повідомив один з кандидатів на посаду — Руслан Сидорович.
Сидорович опублікував лист за підписом голови комітету Верховної Ради з правової політики Євгена Костіна, яким його та інших кандидатів запрошують до участі в засіданні парламенту 6 листопада, де мають розглядати питання призначення.
Іншими кандидатами є Ольга Боднар-Петровська, Наталя Денисенко, Віктор Кичун, Юрій Павленко, Микола Сірий.
При цьому голова правління фундації DeJure Михайло Жернаков звернув увагу, що суддів можуть призначити без обовʼязкового конкурсу, як того вимагає Конституція.
«Без жодної перевірки того, чи справді кандидати є «правниками з визнаним рівнем компетентності» і володіють «високими моральними якостями», як того вимагає Конституція. Причиною ганебних рішень КСУ, зокрема, є те, що суддів до нього завжди вибирали за партійними квотами замість відкритого й обʼєктивного конкурсу», — заявив Жернаков.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав у Раду законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду, а рішення суду вважати нікчемним і таким, що не має юридичних наслідків. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- 3 листопада 47 народних депутатів від фракцій «Слуга народу», «Голос» і «Довіра» зареєстрували законопроєкт, яким пропонується підвищити кворум Конституційного суду до 17 суддів.