Омбудсман Денісова: Нацгвардієць Марків планує подавати позов до ЄСПЛ

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Омбудсман Денісова: Нацгвардієць Марків планує подавати позов до ЄСПЛ

Пресслужба Офісу президента України

Нацгвардієць Віталій Марків, якого 3 листопада виправдав Міланський апеляційний суд, планує позиватися до Європейського суду з прав людини щодо трьохрічного увʼязнення в італійській в’язниці. Про це повідомила омбудсман Людмила Денісова в ефірі «Радіо НВ».

Але, за її словами, це можна робити не раніше ніж через 90 днів після публікації рішення суду та якщо не буде касаційної скарги.

Омбудсман вважає, що є всі обставини для того, щоб подавати позов до ЄСПЛ, бо є порушення статті Європейської конвенції з прав людини.

Справа Марківа

Суд італійського міста Павія 12 липня 2019 року засудив Марківа до 24 років вʼязниці за звинуваченням у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського журналіста Андреа Роккеллі. У травні 2014 року біля гори Карачун під Словʼянськом внаслідок обстрілу загинули Роккеллі та російський перекладач Андрій Миронов. Прокурор вибудував звинувачення на свідченнях одного очевидця, якого звуть Вільям Рогелон. Це журналіст, який був із Роккеллі, але залишився живий.

Україна подала апеляцію на вирок італійського суду. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляв про наявність низки доказів, що підтверджують невинуватість Марківа.