Представництво ЄС в Україні у другу річницю смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк закликало притягнути винних до відповідальності. Про це повідомили у Twitter.
«Два роки минуло з дня смерті Катерини Гандзюк. Винні у цьому злочині мають бути притягнуті до відповідальності», — наголосили в заяві.
Представництво також зазначило, що безпечне середовище для громадських активістів повинно бути забезпечене по всій країні.
- Громадська активістка Катерина Гандзюк померла в київській лікарні 4 листопада 2018 року після того, як трьома місяцями раніше в Херсоні невідомий облив її сірчаною кислотою. За підозрою в участі або співучасті в замаху на вбивство Гандзюк затримали шістьох осіб. У серпні з-під варти звільнили одного з підозрюваних.
- 25 червня 2020 року Офіс генерального прокурора завершив розслідування у справі про вбивство Гандзюк. Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер підозрюється в тому, що за попередньою змовою з іншим підозрюваним Олексієм Левіним організував напад на Гандзюк, який призвів до її смерті.
- 28 липня Офіс генпрокурора направив до суду обвинувальний акт проти Мангера і Левіна.
- Колишнього помічника народного депутата від БПП Миколи Паламарчука Ігоря Павловського вважають посередником між замовниками та виконавцями вбивства Гандзюк. Слідство вважає, що він передавав кошти організатору злочину Сергію Торбіну.
- 16 жовтня суд визнав Павловського винним у приховуванні злочину проти Гандзюк — йому призначили покарання у вигляді двох років позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з іспитовим терміном на рік.