У Європейському Союзі закликають якомога швидше розвʼязати кризу, що склалася після рішення Конституційного суду визнати неконституційними деякі положення антикорупційної реформи.
Про це заявив посол ЄС в Україні Матті Маасікас.
За його словами, рішення КСУ ставить під питання останні досягнення України у галузі боротьби з корупцією, а також зобов’язання, які взяла на себе Україна у відносинах з ЄС.
«Ми взяли до уваги, наскільки терміново президент та інші органи влади почали вирішувати цю проблему. Дуже важливо, щоб зараз українська влада, особливо парламент, швидко знайшли розумний вихід із ситуації», — заявив він.
Також Маасікас зазначив, що в ЄС звернули увагу і на заклик Зеленського до проведення загальної судової реформи в Україні і готові її підтримати.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав у Раду законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду, а рішення суду вважати нікчемним і таким, що не має юридичних наслідків. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту. Увечері 2 листопада понад 100 нардепів на чолі зі спікером Ради Дмитром Разумковим зареєстрували в Раді альтернативний проєкт закону про відновлення е-декларування.