Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський вважає законопроєкт Володимира Зеленського політико-правовим виходом із кризи, яка сталася після рішення КСУ про антикорупційну реформу.
Про це пише пресслужба Офісу президента.
«В екстраординарних умовах, у яких опинилася держава в результаті ухвалення КСУ рішення N 13-р, рішення президента України Верховній Раді розвʼязати кризову ситуацію політико-правовими засобами є абсолютно обґрунтованим і повністю відповідає цінностям, закріпленим Конституцією України», — зазначив він.
За словами Веніславського, будь-які намагання вирішити це питання змінами до антикорупційного законодавства не будуть вдалими, тому що судді КСУ теж визнають їх неконституційними, бо вони зв’язані власною «правовою позицією», яку виклали в своєму рішенні.
«КСУ заклав такі юридичні механізми, які фактично дозволяють визнати неконституційними всі рішення про повернення положень антикорупційного законодавства», — пояснив він.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість із яких — з «Опозиційної платформи — За життя». Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- У НАЗК заявили, що рішення суду блокує оголошення переможців місцевих виборів.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду з 00:00 30 жовтня НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій — реєстр не працював з вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.